< > wszystkie blogi

przemus222's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Osuszanie podposadzkowe - na czym polega i dlaczego się je wykonuje?

1 września 2021
Powodzie, podtopienia, nieszczelny dach, problem ze szczelnością instalacji, etc. - to tylko niektóre problemy, które prowadzić mogą do zalania domu. Każda taka sytuacja wymusza na nas podjęcie szybkich działań, jakimi są osuszenie murów oraz posadzki budynku - to konieczne. Kiedy wykonuje się osuszanie podposadzkowe i na czym ono polega?

Dokładne osuszenie budynku po zalaniu - zadbaj o to!

Każde zalanie domu czy mieszkania to niebagatelny problem. Tym większy, jeżeli woda stała w danym pomieszczeniu na tyle długo, iż zdążyła wniknąć w tynki oraz w posadzki. W takich przypadkach osuszanie podposadzkowe jest wręcz koniecznością, jeśli chcemy z powrotem mieszkać w suchym i bezpiecznym dla zdrowia budynku mieszkalnym. Osuszanie takie pozwala dotrzeć do najtrudniej dostępnych stref oraz wyeliminować z nich skutecznie wodę oraz wszelką wilgoć. Osusza chociażby izolacje zamknięte jak i takie warstwy jak styropian czy wełna mineralna. Jak więc widać, dzięki osuszaniu podposadzkowemu można osuszyć w sposób efektywny wszelkie elementy konstrukcyjne budynku.

Bardzo dokładne osuszenie budynku po zalaniu to podstawa. Czasem wydaje nam się, że coś jest osuszone, lecz nie widzimy wewnętrznych warstw, w których wciąż może znajdować się wilgoć, czasem nawet woda. Takie mokre przestrzenie to idealne środowisko do rozwoju pleśni oraz grzybów, które są zagrożeniem i dla budynku i dla zdrowia jego mieszkańców.

Specjalistyczne firmy posiadają sprzęt, który jest w stanie jasno zbadać poziom wilgoci w danym miejscu przed osuszaniem i po osuszaniu. Samo osuszanie trwa, ale jest koniecznością, jeśli chcemy mieszkać w budynku w takim samym stanie, jakim był on przed zalaniem.
Dokładne osuszanie budynku to minimalizacja zniszczeń i kosztów remontu oraz uniknięcie problemu jakim jest możliwe zagrzybienie budynku.

Jak wykonuje się osuszanie podposadzkowe?

Jeśli zdecydujemy się na osuszanie podposadzkowe w naszym domu, specjalistyczna firma świadcząca takie usługi oceni fachowo jaką metodą najlepiej osuszyć naszą konstrukcję budowlaną. Dobór metody uzależniony jest najczęściej od stopnia zawilgocenia. Przy niedużym zawilgoceniu wykorzystać można znane wszystkim osuszacze powietrza, które wtłaczają strumień suchego powietrza przez otwory dylatacyjne. Wilgoć ustępuje wskutek kondensacji.

Jeśli jednak mamy do czynienia z dużo większym stopniem zawilgocenia, koniecznym może być zastosowanie osuszania ciśnieniowego. Metoda ta polega na wykorzystaniu pompy ciśnieniowej, która odsysa zalegającą wodę. Metodę tę można jeszcze podzielić na podciśnieniową oraz nadciśnieniową. Decydując się na osuszanie podposadzkowe, warto nawiązać współpracę z prawdziwymi profesjonalistami, gdyż tylko oni będą w stanie bezbłędnie dobrać technikę osuszania podposadzkowego dla danego problemu, wykonać to sprawnie i do końca. Drypol wykonuje także osuszanie w sytuacji, gdy przestrzeń pod posadzką wypełniona jest pospółką lub piaskiem.

Po wykonanym osuszaniu firma sprawdza raz jeszcze poziom osuszenia, na podstawie którego można dokładnie określić, czy działanie było skuteczne.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi