Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 rzeczy, które należy wykonywać każdego dnia, by być zdrowym facetem

122 205  
304   45  
Lista powstała na podstawie wniosków naukowców publikowanych w ostatnich latach. Stosując się do tych zaleceń, osiągniesz szczęście, długowieczność oraz sukces. I pozostaje mieć nadzieję, że nie są to wnioski brytyjskich naukowców.

#1. Graj w gry wideo

W latach 90. amerykański neurolog Richard Hayer zaobserwował pogrubienie kory mózgowej u osób grających w Tetrisa. Później nauka potwierdziła, że grając w gry, potrzebna jest szybka reakcja. A to aktywuje przekazywanie impulsów między komórkami mózgowymi i ma korzystny wpływ na cały mózg, który funkcjonuje sprawniej.

#2. Ćwiczenie mięśni intymnych


Naukowcy z Bristolu twierdzą, że mięśnie pachwinowe mogą i powinny być wyćwiczone - jeśli nie staniesz się dzięki temu ogierem w łóżku, to w przyszłości unikniesz zawstydzenia w związku ze zwiędłym Wackiem. Jak to się ma w praktyce? 40% mężczyzn, których poddano badaniom, pozbyło się zaburzeń erekcji już po 3-6 miesiącach regularnych ćwiczeń.

#3. Uścisk dłoni


Uścisk dłoni to pozytywny gest, który otwiera drogę do otwartej komunikacji. W roku 2012 przeprowadzono badania na Uniwersytecie Illinois. Okazało się, że uścisk dłoni aktywuje jądro półleżące, które jest częścią układu nagrody człowieka i odpowiada za tworzenie przyjemności i śmiechu.

#4. Noś coś czerwonego


Czemu boisz się czerwieni? Obawiasz się spotkania z bykiem? Raczej ci to nie grozi, za to będziesz działał jak magnes na kobiety, obiecują brytyjscy (a nie mówiłem?), niemieccy, chińscy i amerykańscy naukowcy po wspólnych badaniach przeprowadzonych w 2010 roku. Od czasów starożytnych czerwony kolor symbolizuje wysoki status społeczny i wskazuje na męskość - innymi słowy, działa ekscytująco.

#5. Pielęgnacja zarostu/brodyOwłosienie na twarzy jest seksowne, ponieważ jest naturalnym wskaźnikiem męskości, mówią naukowcy z Australijskiego Uniwersytetu w Nowej Południowej Walii, opierając się na opinii kobiet. Uczestniczki badania z 2013 r. nazwały mężczyzn z bujnym wąsem najbardziej atrakcyjnymi, a wśród brodatych mężczyzn dostrzegły potencjał na ojca swoich dzieci i dobre zdrowie. Gładko ogoleni nie mieli żadnych szczególnych względów. Więc panowie - maszynki w kąt i do Australii.

#6. Więcej rozrywek


Pracujący sumiennie powiedzą, że zmniejszy się wydajność i wzrośnie ogólna liczba opierdalaczy, ale naukowcy są innego zdania. Szybki pasjansik w pracy zwiększy twoją produktywność. Dr Alejando Lleras z University of Illinois przeprowadził eksperyment, który udowodnił, że ludzie, którzy robili częste krótkie przerwy, wykonali szybciej i lepiej swoją pracę niż ci, którzy stale się nad nią skupiali. Tak więc jeśli zobaczysz panią za biurkiem, a na ekranie komputera będzie pasjans, to wiedz, że to tytan pracy, a nie opierdzielacz. A nie, sorry, miało być o mężczyznach.

#7. Nie wymiguj się od obowiązków domowych, szczególnie jak masz córkę!


Po pierwsze, mężczyznom zaangażowanym w życie domowe kobiety dają więcej seksu. Po drugie, tworzą lepszą przyszłość dla swoich córek. Zgodnie z badaniem kanadyjskich naukowców z 2014 r. córki obserwujące zdrową, wzajemną pomoc w rodzinie są odważniejsze, osiągają sukcesy zawodowe i nie ryzykują, że zamienią się w domowe niewolnice, których miejsce jest tylko przy garach, a sznur, którymi są związane, sięga maksimum do sypialni.

#8. Zjedz zdrowe śniadanie


Jajka, jogurt, mleko, orzechy - tak mówią naukowcy. Lekarz dietetyk Donald Layman zaleca spożywanie porcji białka o wadze 30 gramów każdego ranka na śniadanie. Białko reguluje poziom cukru we krwi, a także spowoduje, że zniknie uczucie głodu, przez które tak chętnie podjadasz sobie przed obiadem rogaliki, ciastka i inne łakocie.

#9. Weź zimny prysznic


Zimno przyspiesza wytwarzanie endorfin (hormonów szczęścia), uwalnia norepinefrynę (hormon wesołości) i wysyła cały szereg elektrycznych impulsów do mózgu z zakończeń nerwowych. Nic dziwnego, że zimny prysznic został uznany za doskonały środek przeciw depresji i jest teraz zalecany jako idealny początek dnia. Badania nad zbawiennym działaniem zimnego prysznica przeprowadzono w 2008 roku.

#10. Codzienny orgazm


Dobra, dobra, nikt nie nalega na codzienny seks, byłoby to zbyt niegrzeczne wobec kobiety, z którą jesteś, albo pogrążające dla twojego portfela, jak kobiety obecnie nie masz, ale fakt, że regularny wytrysk jest dobry dla zdrowia jest faktem. W 2015 roku American Association of Urology przedstawiło wyniki 18-letniego badania: okazało się, że mężczyźni, którzy doświadczają 21 lub więcej orgazmów na miesiąc, zmniejszają ryzyko raka prostaty o 20%. Według jednej z teorii działanie przeciwnowotworowe wywiera hormon miłości, czyli oksytocyna, i hormon młodzieżowy, czyli DHEA, którego uwalnianie następuje podczas orgazmu. Według innej teorii regularny wytrysk oczyszcza kanały i komórki z czynników rakotwórczych. W każdym razie naukowcy zalecają marszczyć Freda praktycznie codziennie. I wcale przez to nie rosną włosy między palcami i się nie ślepnie, a przeciwnie - dzięki temu facet będzie zdrowszy.

Zobacz też: zdjęcia, które mówią więcej niż tysiąc słów

28

Oglądany: 122205x | Komentarzy: 45 | Okejek: 304 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.11

27.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało