Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Prezent ślubny, z którego otwarciem młodzi czekali aż 9 lat

307 827  
674   46  
Kathy i Brandon wzięli ślub i zaprosili wszystkich krewnych i znajomych, a ci tradycyjnie przynieśli prezenty ślubne. Prezentów było wiele, ale jeden różnił się od pozostałych. Napis na nim głosił: "Otworzyć po pierwszej kłótni". Co ciekawe, przez 9 lat pudełko pozostawało zamknięte..

Kliknij i zobacz więcej!
W ich związku wcale nie było różowo. Jak opowiada Kathy na Facebooku, czasem układało się kiepsko i bardzo ich korciło, by otworzyć prezent od ciotki Alison. Kilka razy nawet byli bliscy rozwodu. Ale za każdym razem powstrzymywali się przed otwarciem paczki, bo jej otwarcie oznaczałoby przyznanie się do porażki w małżeństwie, a żadne z nich tego nie chciało.

Kliknij i zobacz więcej!
Szczerze mówiąc, myślę, że podświadomie chcieliśmy tego uniknąć, ponieważ to oznaczałoby, że nam się nie udało - a my oboje jesteśmy bardzo uparci i nie przywykliśmy się poddawać. Prezent dawał nam czas, aby zatrzymać się i pomyśleć: Czy rzeczywiście nadszedł czas, aby go otworzyć? A co, jeśli to jeszcze nie jest kłótnia z prawdziwego zdarzenia, ale jedynie niewielka sprzeczka? I co zrobimy, jeśli rzeczywiście zdarzy się prawdziwa kłótnia, a my nie będziemy już mieli naszej ratunkowej paczki?
Kliknij i zobacz więcej!
My naprawdę przyzwyczailiśmy się myśleć, że wewnątrz paczki ukryty jest jakiś stary sekret szczęśliwego związku, który nam "żółtodziobom" jest nieznany. W końcu ciotka i wujek przeżyli razem prawie pół wieku. I przywykliśmy liczyć na to, że zawartość pudełka nas uratuje. W pewnym sensie tak też się stało. Myślę, że to był najlepszy prezent ślubny, jaki mogliśmy dostać.
Kliknij i zobacz więcej!

Niedawno Kathy i Brandon postanowili jednak rozpakować pudełko i zobaczyć, co jest w środku. Stało się to, gdy para zastanawiała się nad prezentem ślubnym dla przyjaciół. Uznali, że należy dać nowożeńcom jakiś niezapomniany prezent. I chociaż nie zanosiło się na żadną kłótnię w rodzinie i absolutnie nie istniało ryzyko rozwodu, paczka została otwarta.

Kliknij i zobacz więcej!

W środku były pieniądze, dwa kieliszki na wino, wazon, zestaw do kąpieli i wyraźne instrukcje dla Kathy od ciotki Alison.

Kliknij i zobacz więcej!
Kathy, zamów pizzę, krewetki czy cokolwiek, co oboje lubicie. Przygotuj "kąpiel". Ciocia Alison.
Dla Brandona przygotowany był również plan działania:

Kliknij i zobacz więcej!
Brandon, kup kwiaty i butelkę wina. Ciotka Alison.
Kliknij i zobacz więcej!

Swoje emocje Kathy opisała w następujący sposób:
Żyliśmy razem 9 lat, trzy razy przeprowadzaliśmy się, a to zamknięte pudełko zawsze stało na górnej półce w szafie, zbierając kurz, ale dzięki niemu nauczyliśmy się traktować się nawzajem z szacunkiem, zrozumieniem i cierpliwością. Nauczyliśmy się ustępować i iść na kompromis.
Nasze małżeństwo uczyniło nas silniejszymi, ponieważ zostaliśmy najlepszymi przyjaciółmi, partnerami - po prostu "drużyną". Dziś zdecydowaliśmy się otworzyć pudełko i w końcu coś zrozumieliśmy. Zdałam sobie sprawę, że klucz do stworzenia i utrzymania szczęśliwego i silnego małżeństwa znajdował się zawsze nie wewnątrz pudełka, ale wewnątrz nas.
147

Oglądany: 307827x | Komentarzy: 46 | Okejek: 674 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

05.12

04.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało